Blog

Uzaktan Eğitime Yardımcı Olabilecek En İyi Kitap Önerileri

26 Nisan 2020

Sınırsız özgürlüğü vaat eden modern dünyada okul duvarlarına sıkışmak…Özgürlük bu olmamalı. Bununla beraber eğitim olgusunun işaret ettiği değer normları arasında en önde gelen “disiplin” başlığı da ıskalanmamalı. Uzaktan eğitimi bir fırsat ve kazanım olarak görmek, onu bir mecburiyet olarak algılamaktan daha doğru olacaktır. Tüm dünyada görülen virüs salgınının eğitim takvimine etki etmesini önlemek için devreye sokulan uzaktan eğitim yöntemleri, eğitim camiası için de can kurtaran vazifesi görüyor. Sonuçta öğretmenler ve öğrenciler sosyal mesafe sınırlamalarına maruz kalmıyor ve verilen eğitimden de maksimum fayda sağlıyor. Örneğin, lise öğrencileri, bu süreçte mağduriyet yaşamamak adına en iyi lise yardımcı kitapları yardımıyla aldıkları uzaktan eğitime değer katıyor. Ayrıca en ucuz lise hazırlık kitapları da eğitimleri yarıda kalan öğrencilerin imdadına yetişiyor. Lise yardımcı kitaplarından bazıları ise şu şekilde sıralanıyor.

Sağlıklı ve Doğru Beslenme İçin Okuyabileceğiniz Kitap Listesi

26 Nisan 2020

Sağlıklı bir bedenle, sağlıklı günlere yelken açmanın çok zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Belki de düzeninizin değişmesinden korkuyor ve özellikle son dönemlerde herkes tarafından tartışılan bu sağlıklı yaşam konusunu gözünüzde büyütüyorsunuz. Her ne olursa olsun kendinizi ödüllendirmek ve geleceğe daha güvenle bakmak için bu söylemleri geride bırakmanız ve yeni güne yeni umutlarla başlamanız şart. Doğan güneşin can alıcı sıcaklığı ve göz boyayan güzelliğiyle siz de kendinize yeni bir sayfa açabilir, sağlıklı yaşamın kollarına kendinizi bırakabilirsiniz. Bu yola nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sağlıklı beslenme ile ilgili kitaplar size yoldaş olabilir. Bu kitapların sayfalarını her çevirişinizde yeni bilgiler edinebilir, sağlığınıza yatırım yapabilir ve doğru beslenmenin anahtarını kolayca elde edebilirsiniz. Beslenme kitapları aklınızdaki tüm soru işaretlerini alacak kadar kapsamlı, size ışık olacak kadar aydınlıktır. Sağlıklı ve doğru beslenme noktasında size rehberlik edebilecek bazı kitapları, bu listede sizin için bir araya getirdik.

Salgınlarla İlgili Kitap Önerileri (Pandemi Kitapları)

26 Nisan 2020

Dünya tarihi ölümcül salgınlarla dolu olsa da, Koronvirüs ile birlikte gelen dalga, çoğu insanı şaşkınlık ve paniğe sürüklüyor. Evde vakit geçirmenin en iyi yollarından biri olan kitaplar, hem kaliteli zaman geçirmek hem de salgınlar ile ilgili doğru bilgi almak için iyi bir tercih olarak öne çıkıyor. Dengeli ve sağlıklı beslenme kitapları başta olmak üzere yararlı pek çok kitaba kolayca ulaşılabiliyor. Doğru ve bilimsel bilgiye ulaşmak, insanlığın geçmiş deneyimlerinden ders almak ve tarihi edebiyatın süzgecinden geçirerek anlamak isteyenler için bir öneri listesi hazırladık. İşte salgın günlerinde okunacak ve aralarında en ucuz sağlık kitapları örneklerinin de bulunduğu 10 kitap!

 

Kitaptan Uyarlanan Filmlerin Listesi [Yerli & Yabancı]

26 Nisan 2020

Film izlemek vaktin keyifli ve kaliteli geçmesini sağlayan bir alışkanlıktır. Özellikle kitaptan uyarlama filmler her zaman daha ilgi çekici olmayı başarır. Yerli ve yabancı film sektöründe kitaplardan esinlenilen sinemalar sevilerek izlenir. Okuyucular sevdiği satırları izleme keyfine hiçbir zaman "hayır" diyemez. En iyi sinema kitapları sayesinde, okumaktan zevk aldığınız eserleri izleme şansı da elde edebilirsiniz.

Kehanetler İle İlgili Tüm Kitapların Listesi (Geleceği Biliyor muyuz?)

19 Nisan 2020

İnsanlar yüzyıllardır geleceği merak ediyor, yaşanacakları önceden bilmek için çaba harcıyor. Tarih boyunca kralların saraylarında onlara hizmet eden kahinler ve kehanetleri, artık herkesi ilgilendiriyor. ABD’li yazar Sylvia Browne ve Lindsay Harrison’un koronvirüsün geleceğini yıllar önce bilen kehaneti gibi pek çok öngörü bize gelecekten haber veriyor. En ucuz psikoloji kitapları ya da en iyi para psikoloji kitapları arayanlar için pek çok seçenek bulunurken, özellikle kehanetlere dair kitaplar büyük ilgi görüyor. Başta bugünlerde kimsenin elinden düşürmediği “Kehanetler” olmak üzere en iyi 7 kehanet kitabını sizin için derledik.

Sherlock Holmes Kitap Serisi: Mutlaka Bu Sıraya Göre Okuyun!

19 Nisan 2020

Edebiyat tarihinin ve polisiye türünün en popüler serilerinden olan Sherlock Holmes serisi birçok okurun kitaplığında özel bir yere sahiptir. Kıvrak zekâsı ve olağanüstü çözüm yollarıyla ünlenen dedektif Sherlock Holmes’e hayat veren eserler aynı zamanda birçok polisiye severin de gözdesidir.

İşte sizler için Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılan Sherlock Holmes serisi kaç kitap barındırır ve serinin en doğru okuma sırası nedir?

Okunması Gereken En İyi Dini Kitapların İsimleri

19 Nisan 2020

Din, insanların bir yaratıcının varlığına inanmaları veya bir varlığı kutsal kabul etmeleri ile ortaya çıkan bir olgudur. Bu açıdan dünyada çok farklı dinlerin var olduğundan söz etmek mümkündür. Ayrıca bu dinlerin tümü belirli kurallara itaat etmeyi gerektirir. İslam dini ise dünya genelinde azımsanamayacak düzeyde benimseyeni olan bir din olarak karşımıza çıkıyor. İslam dininin kutsal kitabı olan Kur'an-ı Kerim'de 6236 ayet yer alıyor, bunun yanı sıra son peygamber Hazreti Muhammed(S.A.V.)'in kural niteliğindeki sözleri olan hadisler de mevcut. Tüm bu ayet ve hadisler dikkate alınarak ortaya konulan İslam'a uygun yaşam biçimi ve diğer tüm gereklilikler binlerce farklı kitapta yazılı hale getiriliyor.

Mutlaka Okunması Gereken En İyi Çocuk Kitapları (Yaşlara Göre)

18 Nisan 2020

Okuma alışkanlığı küçük yaşlarda kitapları sevmek ile başlayan ve hayatın sonuna kadar devam eden bir davranıştır. Yaratıcılık seviyesinin üst düzeyde olduğu, hayal gücünün maksimum derecede kullanılabildiği çocukluk yılları, edebiyat ile tanışmak için oldukça etkili yaşlardır. Bu yaşlarda okuma alışkanlığı edinen pek çok kişi genellikle hayatlarının geri kalanını gerçek birer kitap kurdu olarak geçirir. İşte bu yüzden çocuk kitapları; ilgi çekicilikleri ve eğiticilikleri açısından önem taşıyan eserlerdir. Çocukluğun saf ve geniş hayal dünyasına hitap etmesi gereken bu kitaplar, her yaş grubundaki çocuk için özelleştirilirken anlatılan öykülerden, kullanılan renk ve resimlere kadar her bir özelliği ile detaylandırılır. Klasikler arasına girmeyi başarmış ve yüzyılları geçkin bir sürede çocuk okuyucuların kalbine dokunmayı başarmış çok sayıda eser olduğu gibi yeni dönemlerde, pedagojik çalışmalar sonucu ortaya çıkmış son derece etkileyici eserlere rastlamak mümkündür.

KPSS'ye Hazırlanırken Bakmanız Gereken En İyi Kitaplar & Yayınlar

18 Nisan 2020

Devlet memuru olmanın yolu, Kamu Personel Seçme Sınavı başarısından geçerken sınav için ciddi bir hazırlık sürecine girmek gerekiyor. Her yıl milyonlarca adayın girdiği sınavda, sorular da adayları giderek daha çok zorluyor. Bu zorlu süreçten başarı ile çıkabilmek için ise doğru kaynaklar ile iyi bir çalışma stratejisi oluşturmak gerekiyor. KPSS hazırlık kitapları gerek konuları yeniden öğrenmek isteyenler, gerekse de tekrar amaçlı özet bilgilere ulaşmak isteyenler için farklı seçenekler sunuyor. İhtiyacınız olan kaynağa ulaşarak siz de en iyi KPSS kitapları ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Kitap Okurken Dinleyebileceğiniz En İyi Müzikler

18 Nisan 2020

Hepimizin aklına kazınmış keyif anları vardır. Bunlardan biri de kahveyi/çayı alıp hoş bir müzik açmak ve rahatça oturup kitap okumaktır. Ne yazık ki bu keyif anını bir soru böler; kitap okurken müzik dinlemek doğru mu? Kimileri müziğin odaklanmasına yardımcı olduğunu kimileri ise müziğin ritmine kendini kaptırıp kitabı unuttuğunu söyler. Oysaki doğru kitap-müzik uyumu yakalandığında ilginizin dağılması bir yana dursun keyfinizi ikiye katlarsınız.

Elbette kitapları ve müzikleri seçmek, bu uyumu yakalamak uzun vakit alabilir ve hevesinizi kaçırabilir. Eğer henüz kitabınızı seçemediyseniz bütçenize uygun en ucuz sanat kitapları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz ve kitabınızla birlikte dinleyebileceğiniz harika müzik listeleri…

 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.