Blog

2019 YILINDA EN ÇOK OKUNAN VE EN ÇOK SATILAN KİTAPLAR

04 Şubat 2020
2019 YILINDA EN ÇOK OKUNAN VE EN ÇOK SATILAN KİTAPLAR

Koca bir yılı geride bırakmaya hazırlandığımız günlerdeyiz. Kitapseverler yine yıl içinde pek çok kitap okudu. Peki Kitaploji okuyucularının 2019 yılında en çok okudukları 10 yazarı merak ediyor musunuz? Yılın en çok okunan 10 yazarını sizin için listeledik. 

İNSANLARA GÜÇ VEREN KİTAPLAR

31 Ocak 2020

BEN BUNU DAHA ÖNCE NASIL OKUMAMIŞIM DEDİRTECEK KİTAPLAR

31 Ocak 2020
BEN BUNU DAHA ÖNCE NASIL OKUMAMIŞIM DEDİRTECEK KİTAPLAR

Okunacaklar listenize eklenecek daha çok kitap var...Şimdi not defterinizi açın ve okunacaklar listenize birkaç kitap eklemek için hazır olun. 

MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 10 KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI

31 Ocak 2020
MUTLAKA OKUNMASI GEREKEN 10 KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI

Türü ne olursa olsun kitap okumanın insanı her yönden geliştirdiği sarsılmaz bir gerçektir. Kitaplar bilincinizi besleyerek bilinçaltınıza nüfuz eder. Bir satırda algınıza çekilen bir ifadenin sizde yarattığı bir düşünce hayatınız boyunca kullanacağınız hiç aklınıza gelmeyecek beceriler bahşedebilir size. Evet bunu hemen hemen bütün kitaplardan kazanabilirsiniz ancak kişisel gelişim kitaplarının zihninizi inşa ederek sizi baştan yaratabilme gücü vardır. 

KAMPTA OKUNACAK KİTAPLAR

31 Ocak 2020
KAMPTA OKUNACAK KİTAPLAR

Kamp yapmanın son yıllarda giderek daha çok insan için cazip hale geldiğini söyleyebiliriz. Hem “kurgulanmış” şablon tatillerden kaçıp daha esnek bir deneyim yaşamak, hem doğaya daha yakından temas etmek, hem de masrafları kısmak adına, çadırı ve gerekli malzemeleri ayarlayıp yollara düşmek pek çok insan için günlük rutinden ideal kaçışı temsil ediyor.

Kampta her şey okunur elbette, ama kimi kitaplar, tepenizdeki yüksek ağaçlarla, sabaha karşı öten cırcır böcekleriyle, uzaktan duyulan şelale sesleriyle uyum içinde olmanız için size daha çok ilham verebilir.

OSMANLI'YA YOLCULUK YAPTIRAN KİTAPLAR

29 Ocak 2020
OSMANLI'YA YOLCULUK YAPTIRAN KİTAPLAR

Osmanlı’nın arka sokaklarında soluklanacağınız, saray odalarında soluksuz kalacağınız mutlaka okunması gereken Osmanlı tarihi romanlarıyla zaman içinde yolculuğa çıkarken bilgi hazinenizi de güncelleyeceksiniz. İşte elinizden bırakamayacağınız, bu yazı hem keyifli hem de öğrenerek değerlendireceğiniz Osmanlı tarihini anlatan okunması şart romanlar…

ROMANLARIN UNUTULMAYAN KADIN KAHRAMANLARI

29 Ocak 2020
ROMANLARIN UNUTULMAYAN KADIN KAHRAMANLARI

Edebiyat dünyasının önemli kalemlerinin ucundan sayfalara dökülüp hayat bulan kadın kahramanlar, herhalde pek çok hemcinsleri tarafından ilham alınmış, çoğu kurgu bile olsa kendi yaşamlarında birden fazla özdeşlik kurulmuştur. Yazın tarihinin ünlü yazarları eserlerinde, ana karakteri bir kadın olan kurgulara imza atmış, unutulmaz hikayeler oluşturmuş, sanki gerçekten yaşamışcasına tutkuyla okunan kadınlara hayat vermiştir. Bunların çoğu, onlarca dile çevrilerek milyonlarca kişi tarafından okunmuştur.

İŞ HAYATINIZI OLUMLU ETKİLEYECEK 10 KİTAP

29 Ocak 2020
İŞ HAYATINIZI OLUMLU ETKİLEYECEK 10 KİTAP

Tüm zamanların belki de en önemli yatırımcısı Warren Buffett’in günde 500 sayfa kitap okuduğunu biliyor muydunuz? Onun başarısının altında çok okumasının, kendini sürekli geliştirmesinin payı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Buffett, kitap okumanın tıpkı “bileşik faiz” gibi kişiye sürekli kazanç sağladığını ifade ediyor.

İşte bu nedenle başarılı girişimcilerin hepsi okumaya büyük önem veriyor. Bill Gates yılda 50 kitap okuyor, Mark Zuckerberg haftada bir kitap bitirmeye özen gösteriyor.

Eğer siz de yeni fikirler edinmek, farklı şeyler düşünmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız mutlaka okumalısınız. Okumak size hem iş hayatında hem de özel hayatınızda büyük tatmin sağlayabilir; sizi daha bilinçli ve bilgili bir insan yapabilir.

KADINA ŞİDDET HAKKINDA BİLİNÇLENDİREN KİTAPLAR

29 Ocak 2020
KADINA ŞİDDET HAKKINDA BİLİNÇLENDİREN KİTAPLAR

Türkiye’nin kanayan yarası olmaya devam eden, neredeyse her gün bir kadının öldürüldüğü, istisnasız her gün çoğu kadına sokakta, işte, evde ve sosyal alanlarda taciz, manevi şiddet, fiziksel şiddet uygulandığı ülkemizde tüm bunlara bazen gözlerimizle, bazen de haber bültenleriyle tanıklık ediyoruz. Ne yazık ki bazen de kendi evimizde, çevremizde bu şiddete şahsen maruz kalıyoruz. Tüm mücadelelere rağmen yasaların halen eksik kaldığı, çocuk, hayvan, kadın haklarının tartışıldığı son yıllarda “kadına şiddet” olgusu yaşamımıza girdi, bir yara olarak acımaya, kanamaya devam ediyor.

Bu defa, kadına şiddete dur demek için okuyoruz.

ÇOCUK GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYAN KİTAPLAR

28 Ocak 2020
ÇOCUK GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYAN KİTAPLAR

Bir çocuğun gelişimi toplumun geleceğine yön verir. Çocuğunuzun tüm gelişim evrelerini bilinçli bir biçimde izleyerek, onun gereksinimlerini zamanında ve yeterli ölçüde karşılamak isteyen anne-bablar için başucu kitaplarını derledik. 

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.