Kehanetler İle İlgili Tüm Kitapların Listesi (Geleceği Biliyor muyuz?)

Kehanetler İle İlgili Tüm Kitapların Listesi (Geleceği Biliyor muyuz?)

19 Nisan 2020


İnsanlar yüzyıllardır geleceği merak ediyor, yaşanacakları önceden bilmek için çaba harcıyor. Tarih boyunca kralların saraylarında onlara hizmet eden kahinler ve kehanetleri, artık herkesi ilgilendiriyor. ABD’li yazar Sylvia Browne ve Lindsay Harrison’un koronvirüsün geleceğini yıllar önce bilen kehaneti gibi pek çok öngörü bize gelecekten haber veriyor. En ucuz psikoloji kitapları ya da en iyi para psikoloji kitapları arayanlar için pek çok seçenek bulunurken, özellikle kehanetlere dair kitaplar büyük ilgi görüyor. Başta bugünlerde kimsenin elinden düşürmediği “Kehanetler” olmak üzere en iyi 7 kehanet kitabını sizin için derledik.

Kehanetler - Gelecekte Sizi Neler Bekliyor 2005-2100

Dünya genelinde milyonlarca satan ve koronavirüs salgını sonrası ellerden düşmeyen Kehanetler kitabı, virüs salgınını 15 yıl önce bilmesi ile öne çıkıyor. Kitapta akciğerleri etkisi altına alan ve insanların sokaklarda maskelerle dolaşmasına yol açan büyük bir salgının tarihi 2020’li yıllar olarak veriliyor. Kanser ve AIDS tedavilerinden savaş ve çatışma süreçlerine, dünyaya doğru gelen meteorlardan yapay organlara pek çok kehanete yer verilen kitapta, 2005 ile 2100 yılları arasında olacaklara dair şaşırtıcı öngörüler bulunuyor. Profesyonel bir medyum olan Sylvia Browne’un Lindsay Harrison ile birlikte yazdığı kitap, bugünü ve geleceği anlamak için de önemli ipuçları veriyor.

 

Baba Vanga: Dünyanın En Büyük Kahini

Yakın tarihin en büyük kahini olarak bilinen Baba Vanga’nın kehanetleri ve yaşamı Devrim Altay’ın hazırladığı kitap ile gündeme geliyor. 1911’de dönemin Osmanlı topraklarında doğan Baba Vanga, 2. Dünya Savaşı paranormal yetenekleri ile ün kazanıyor. Yaşadığı dönemde sosyalist bir ülke olan Bulgaristan devletinin resmen kabul ettiği ve yardım aldığı Baba Vanga, hem dokunduğu eşyaların geçmişi ile ilgili bilgiler veriyor, hem de geleceğe dair önemli kehanetlerde bulunuyor. Baba Vanga kitabında Adolf Hitler’den Sovyet gizli servisi KGB’ye pek çok kişi ve kurumun ziyaret ettiği Baba Vanga’ın hayatı ve kehanetleri detaylı biçimde yer alıyor.

 

Nostradamus ve Türkiye'nin Geleceği

Tarihin bilinen en büyük kahinlerinden biri olan ve yüzyıllardır öngörüleri ile adından sıklıkla söz ettiren Nostradamus’un Türkiye’ye dair söylediklerini merak ediyor musunuz? Mahir Şanlı tarafından titizlikle hazırlanan "Nostradamus ve Türkiye'nin Geleceği" adlı kitap, Türkiye’de yaşanan ve yaşanacak olan gelişmelere dair önemli bilgiler içeriyor. Ünlü kahin Nostradamus’un kehanetleri arasından Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ve gelecekte yaşayacakları ile ilgili olanları derleyen kitap, ülkemizin nereye gittiğine dair önemli öngörüler sunuyor. İlk baskısı 2008 yılında Şıra Yayınları tarafından yapılan kitap, Nostradamus’un gözünden bugüne ve geleceğe dair önemli ipuçları veriyor.

 

Maya Kehanetleri

Kehanet deyince ilk akla gelen tarihi uygarlıklardan olan Mayalar, tarihin sonunun geldiğini söyleyen kehanetleri ile öne çıkıyor. BBC’den Adrian Gilbert ve bilim insanı Maurice M Cotterell, "Maya Kehanetleri" adını verdikleri kitaplarında insanlığa büyük bir mesaj veren kehanetleri tüm yönleriyle ele alıyor. İlk gündeme geldiği andan itibaren büyük ses getiren bu çalışmada, beş bin yıla yayılan gelişmeler ve kehanetler, güneşteki değişimlerin dünyaya etkileri, binlerce yıllık şifrelerin çözülmesi, kutupların yer değiştirmesi ve sonuçları, kayıp kıta Atlantis gerçeği ve daha pek çok önemli bilgi ve kehanet yer alıyor. 26 bin yıllık döngünün anlatıldığı kitap, Maya uygarlığının gelecek nesillere verdiği mesajları somut biçimde aktarıyor.

 

Kehanetler Kitabı

Bizanslı tarihçi Laonİcus Chalcondyles’in yazdığı ve usta yazar Aytunç Altındal’ın çevirdiği "Kehanetler Kitabı", geçmişten bugüne uzanan 17 kehanete yer veriyor. 28 Osmanlı tablosu ve 17 kehanetin yer aldığı bakır üzerine işlenmiş özgün baskı esas alınarak hazırlanan kitap, Türklerin tarihi ve geleceği ile ilgili çarpıcı bölümler de bulunuyor. Osmanlı İmparatorluğu’nu kendi tebasından birinin yıkacağını öngören kitapta, bu gelişmenin tarihi olarak “üç kez üç yüz yıl ve bir de yirmilik” ifadesi kullanılarak, 1920 tarihi de veriliyor. Katolik ve Ortodoks kiliselerinin birleşeceği, gibi öngörülerin de bulunduğu bu çalışmada, daha pek çok önemli kehanet yer alıyor.

 

Kehanet-Geçmişten Geleceğe Kıyamet

Belkıs Huri Dalaman ve Ata Nirun tarafından hazırlanan "Kehanet-Geçmişten Geleceğe Kıyamet" adlı çalışma, tarihin eski çağlarından bugüne kıyamet kavramı üzerine yoğunlaşıyor ve gelecekte bizi nelerin beklediğine ışık tutuyor. Hem tarihin tozlu sayfaları, hem de günümüzün kıyamet teorilerini bir arada inceleyen kitap, dinlerden pop kültüre, bilimden magazine pek çok alanda kıyamet fikrinin izini sürüyor. Kitapta insanlığın sevgi ve barış yolunu bir türlü bulamaması, evrensel yıkıcılık ve kötülük gibi pek çok kavram da ele alınıyor ve okurlar Altın Çağ’dan Yeni Çağ’a heyecanlı bir yolculuğa çıkarılıyor.

 

Tanrıların Kalıntıları

Tarihteki esrarengiz olaylardan yola çıkarak bugüne ulaşan ve önemli bilgiler veren Eric von Däniken, "Tanrıların Kalıntıları" kitabıyla tarihi yapıların izini sürüyor. Dünyaca ünlü yazar, düne ve geleceğe dair önemli ipuçları sunan bu yapıları, gizemli yer altı eserleri ve geometrik mesajları ile birlikte inceliyor. Bugün bile çözmekte zorlandığımız yapıların kimin, neden yaptığını sorgulayan Eric von Däniken, taş devrinden yakın çağlara uzanan mühendislik harikalarının sırrını araştırıyor. Kitapta 160’tan fazla çizim ve resme yer verilerek bugüne ulaşan muhteşem yapıların sırları çözümleniyor. Olağanüstü gerçekleri ve ne anlama geldiklerini sorgulayan kitap, doğru bilinen pek çok yanlış da gündeme getiriliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.