Sağlıklı ve Doğru Beslenme İçin Okuyabileceğiniz Kitap Listesi

Sağlıklı ve Doğru Beslenme İçin Okuyabileceğiniz Kitap Listesi

26 Nisan 2020

Sağlıklı bir bedenle, sağlıklı günlere yelken açmanın çok zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Belki de düzeninizin değişmesinden korkuyor ve özellikle son dönemlerde herkes tarafından tartışılan bu sağlıklı yaşam konusunu gözünüzde büyütüyorsunuz. Her ne olursa olsun kendinizi ödüllendirmek ve geleceğe daha güvenle bakmak için bu söylemleri geride bırakmanız ve yeni güne yeni umutlarla başlamanız şart. Doğan güneşin can alıcı sıcaklığı ve göz boyayan güzelliğiyle siz de kendinize yeni bir sayfa açabilir, sağlıklı yaşamın kollarına kendinizi bırakabilirsiniz. Bu yola nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, sağlıklı beslenme ile ilgili kitaplar size yoldaş olabilir. Bu kitapların sayfalarını her çevirişinizde yeni bilgiler edinebilir, sağlığınıza yatırım yapabilir ve doğru beslenmenin anahtarını kolayca elde edebilirsiniz. Beslenme kitapları aklınızdaki tüm soru işaretlerini alacak kadar kapsamlı, size ışık olacak kadar aydınlıktır. Sağlıklı ve doğru beslenme noktasında size rehberlik edebilecek bazı kitapları, bu listede sizin için bir araya getirdik.

 

Alkali Diyet – Yazar: Ayşegül Çoruhlu

 

"Alkali diyet" kavramı ile son yıllarda sıklıkla karşılaşıyoruz. Hal böyle olunca da bu diyet, iyiden iyiye bir merak konusu olmaya başlıyor. Alkali beslenme hakkında detaylı ve doğru bilgi almak için Ayşegül Çoruhlu’nun kitabından yardım alabilirsiniz. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenizi sağlayacak olan bu eser sayesinde günlük rutinleriniz değişecek ve beslenmeye bambaşka bir çerçeveden bakabileceksiniz. İdeal kiloya ulaşmak ve elbiselerin tadını çıkarmak, belki de alkali diyetten geçiyordur. Denemeden bilemezsiniz!

 

Şekersiz 21 Gün – Yazar: Özge Bezerci Dikici

 

21 gün, alışkanlıkların kazanılması için gereken önemli bir süreç. Özellikle beslenme konusunda kazanılacak alışkanlıklara 21 gün tanımak ve bu süreçte sabretmek gerekiyor. Özge Bezerci Dikici, "Şekersiz 21 Gün" isimli kitabında tam da bunu anlatıyor ve size sağlıklı beslenmenin yanında ruh doyumunu da aşılıyor. Şekerin aslında günlük hayatımızdaki yerinin ne kadar aşağıya çekilebileceğini gözler önüne seren yazar, ayrıca bedeninizi tanımanız için size fırsatlar da sunuyor. 21 bölümden oluşan kitap size yeniden doğma şansını tanıyacak kadar iddialı. Yapmanız gereken tek şey, 21 gün sabretmek.

 

Beyin ve Bağırsak - Yazar: David Perlmutter Kristin Loberg

 

Beyin ve bağırsak arasındaki ilişkiyi öğrenmek için Dr. David’in engin bilgilerinden faydalanabilirsiniz. Kitabı okuduğunuzda; ikinci beyin olarak bilinen bağırsak kadar beynin bağırsak ile olan ilişkisinden ciddi anlamda etkilenen sindirim sistemi hakkında da çok özel bilgiler edineceksiniz. Okudukça kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayacak olan bu kitap, aynı zamanda vücudunuzun işleyişini yeniden öğrenmenize yardımcı olacak. Kolay anlaşılır bil dille yazılan ve okuyucu yormayan Beyin ve Bağırsak, kesinlikle ufkunuzu genişletecek bir eser.

 

Ketojenik Yaşam – Yazar: C. Özgür Güneri

 

Ketojenik kelimesinin hayatımıza hızlı girişinden sonra bu konu üzerine beslenme kitapları da hızla artmaya başladı. Oldukça merak edilen ketojenik konusuna, Özgür Güneri harika bir kitapla ışık tutuyor. Düşük yağ – yüksek karbonhidrat kombinasyonundan beslenen bu diyette yapmanız gereken, günlük besinlerinizin dengesini kurmak! Sağlıklı beslenmek isterken karbonhidratlardan uzak durmayı hedefleyenler, kendilerine ketojenik diyetle eşsiz bir düzen kurabilir.

 

Mutluluk Kürleri – Yazar: Ümit Aktaş

 

Enerjinizi yükseltmek, ruhunuzun derinliklerine inmek ve güne dinamik bir şekilde başlamak için Ümit Aktaş’ın tavsiyelerine kulak verebilirsiniz. Mutluluk Kürleri en iyi sağlık kitapları arasında yer alacak kadar faydalı, bilgilerinizi daha kullanışla hale getirecek kadar kapsamlı. 21 günün önemi bu kitapta da karşınıza çıkıyor ve alışkanlıkların kazanılması bir kez daha dikkat çekici bir hal alıyor. Sağlığın beraberinde getirdiği mutluluğa bir kitap kadar yakın olabilirsiniz. Doğanın gücü, bitkisel kürler ve çok daha fazlasıyla hem bedeninizi hem de ruhunuzu tedavi edebilirsiniz. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, size ve sevdiklerinize yeni bir kapı açmaya geliyor.

 

Sigarayı Şu anda Bırakın – Yazar: Allen Carr

 

Sağlıklı beslenme, hayatın altın anahtarlarından biri olsa da alışkanlıklarımız bu beslenmenin temelini oluşturuyor. Zayıflama kitapları kadar önemli olan bu kitapla hayatınızdan kara dumanları çıkarabilirsiniz. Allen Carr, bu kitapla beraber sigarayı bırakmanın en iyi tekniklerini sunuyor. Sayfaları her çevirişinizde sigaraya olan bağımlılığınız azalmaya ve özgürlüğünüz kendini göstermeye başlıyor. Beslenme kadar önemli olan bu detayla bedeninize en büyük iyiliği yapabilirsiniz.

 

Aralıklı Beslen Genç Kal – Yazar: Zaza Yurtsever

 

Diyet kitapları bizlere sadece zayıflamayı değil aynı zamanda doğru beslenmeyi de öğretiyor. Bu iki özelliği kazandığımız zaman da sağlıklı bedenlere ulaşırken ideal kilolara kavuşuyoruz. Unutmamak gerekir ki zayıflamanın her türü sağlıklı değildir. Kas kaybının yaşanması ya da aç kalarak zayıflamak, sağlıklı bedene hep bir adım daha uzaklaşmamıza neden oluyor. Zaza Yurtsever, aralıklı beslenme yöntemiyle sizlere doğruları gösteriyor. "Zayıflamak için ne yenir, ne yapılır?" diyenlerdenseniz, aralıklı beslenmeyi deneyebilir, ruhunuzu dinlendirirken midenizin de rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

 

Sağlıklı beslenme ile ilgili kitaplar hakkında edindiğiniz bu bilgilerle hayatınızın her anına bir şölene dönüştürebilir, en iyi yatırımı kendinize yaparak her güne güçlü bir şekilde başlayabilirsiniz. En ucuz beslenme kitapları raflarınızda yerinizi alırken bütçenizi sarsmadan ideal kilonuza, aynalarda görmeye heves ettiğiniz bedeninize kavuşabilirsiniz. Unutmayın güç sizin içinizde!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.