Yoga Kitap Önerileri ve Tavsiyeleri - En İyi Meditasyon Kitapları

Yoga Kitap Önerileri ve Tavsiyeleri - En İyi Meditasyon Kitapları

08 Haziran 2020

Yoga beslenmesinde sebze tüketimi başı çekiyor. Özellikle ıspanak, marul, semizotu gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler, içerdikleri yüksek kalsiyum, A,C,E,K vitaminleri ve lif değerleri nedeniyle beslenme menüsünde yer alması gerekiyor. Bunun yanında vücudu uyarma gücüne sahip özellikleri sebebiyle uzak durulacak sebzeler ise acı biber, soğan, sarımsak, lahana, mantar ve bezelye şeklinde sıralanıyor. Baklagil çeşitlerinde, soya filizi, sarı bezelye ve mercimek önerilirken, kuruyemişlerde de çiğbadem, şam fastığı ve keten tohumu tavsiye ediliyor. Ekmek ürünlerinde de tahıllı, yulaf, tam buğday ve çavdar tüketiminin yapılması gerektiği vurgulanıyor.

Yoga ve meditasyon tekniklerini öğrenmek isteyen ya da deneyimlerini geliştirmek isteyenlerin hepsi Hindistan yolculuğu yapamayacağından yoga ve meditasyon alanındaki yazılan sağlık kitapları bu konuda insanlara yol gösterici oluyor. Yoga ile ilgili kitaplar, insanların ihtiyaç duyacağı her türlü teorik ve pratik bilgiyi barındırıyor. Bazıları uygulamalı pratik yoga dersleri şeklinde hazırlanmış olsa da çoğu yazar bu yolculukta yaşadığı deneyimleri aktararak, insanları bilmedikleri bu alanda karşılarına çıkabilecek durumlara hazırlıklı hale getiriyor.

Meditasyon kitapları, meditasyon temellerini öğrenerek, doğru nefes teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlere yönelik hazırlanan kaynaklar arasında dikkat çekiyor. Evde yoga başlangıç kitapları da, ev ortamında kendi çabalarıyla yoga yapmayı düşünenler için bir çeşit kılavuz görevi görüyor. Yoga felsefesi ile ilgili kitaplar ise daha çok yoganın kökenine inerek her şeyi en başından anlamayı hedefleyenleri baz alıyor. Yoga yalnızca yetişkinlere özgü bir faaliyet olmamakla beraber, çocukların bedenlerine uygun teknikleiyle de öne çıkıyor. Çocuklar için yoga pratikleri, çocukların seviyelerine uygun yoga pozisyonlarını öğretmekle birlikte onların fiziksel ve ruhsal gelişimlerine de katkı sağlıyor. Sizler için derlediğimiz yoga kitap önerileri ve tavsiyelerini detaylı açıklamaları ve aşağıdaki halleriyle

Yoga Terapi Sağlık Zindelik ve Şifa Sağlayan Doğal Yöntemler

Ünlü yoga ustası Stella Weller, yoganın neleri kapsadığından bahsettiği kitabında, sağlıklı bir bedene nasıl kavuşulacağı hususunda çeşitli tekniklerden bahsediyor. Meditasyon ve nefes teknikleri konusunda derin bilgilere ve deneyimlere yer verdiği kitabında yoga egzersizleri bulunuyor.

Acemi Yoginin El Kitabı

Temel yoga bilgilerini mizahi bir dille anlatan Esra E. Karaosmanoğlu, kendine vakit ayırmak isteyen ve hayatın olağan temposundan sıkılıp küçük bir nefes molası vermek isteyen herkes için keyifli bir kaynak sunuyor. Temel yoga hareketlerini rahatlıkla uygulamanız için iyi bir başlangıç kitabı.

Muson Şarkıları Bir Yoga Yolculuğu

Bora Ercan'ın son derece samimi ve sade bir dille kendi yoga yolculuğunu ve deneyimlerini anlattığı bu kitap, yogaya yeni başlayanlar için ideal bir kaynak olarak dikkat çekiyor..

Yoga Anatomisi

Yoga anatomisi, yogaya ilgi duyan kişilerin, renkli, anatomik çizimler sayesinde doğru duruş şekillerini hem görebileceği hem de deneyimleyebileceği son derece titiz bir çalışmanın ürünü olarak öne çıkıyor. Örnek çalışma programlarının yer aldığı, çeşitli nefes tekniklerinin öğretildiği ve hangi yoga pozisyonunda hangi kasın çalıştığını görebileceğiniz kapsamlı bir kitap.

Güneşini Sev Yoga İle Güzel Yaşa

Yoga eğitmeni Merit Kenet 'in kaleme aldığı kitap, yoga nefes tekniklerini, uyku sorunları ve depresyon sorunlarının yoga teknikleriyle önlenebileceğinden bahsediyor. Yoganın iyileştirici gücünün temel alındığı, yaşam enerjisini kaybetmemek için yogadan nasıl destek alınabileceği hususunda yalın bilgiler yer alıyor.

Modern Yoganın Kadim Kökleri

Gülin Zeytunlu'nun kaleminden çıkan kitap, binlerce yıllık tarih boyu süregelen yoga felsefesine ışık tutuyor. Yoganın kaynaklarını, felsefesini, nasıl geliştiğini ve herkes için nasıl uygulanabilir hale getirileceği üzerine hazırlanmış kapsamlı bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Yoganın günlük hayatımızın içinde bizimle birlikte yaşayan canlı bir anlayış olduğunu savunan kitap yogayı teorik ve pratik olarak tüm yönleriyle ele alıyor.

Yoga Ölümsüzlük ve Özgürlük

Mircea Eliade, yoga felsefesini yoganın Hint dinleriyle olan geçmişinden yola çıkarak modern çağda yeniden yorumlanmasına kadar geniş bir yelpazede okuyucuya sunuyor. Gençliğini Hindistan'da geçiren yazarın yoga felsefesini öğrenerek, deneyimlerini bu kitapta topladığı anlaşılıyor. Yazarın Sanskritçe diline olan hakimiyeti sayesinde kaynağın, yoga temelleri üzerine oldukça kapsamlı bir şekilde hazırlandığı anlaşılıyor.

Küçük Fil Şila İle Yoga ve İçimizdeki Sevgi Bahçesi

Çocuk yogası, çocukların esnekliklerini artırmalarına imkan sağlıyor. Çocuklar yoga ve meditasyon deneyimi sayesinde gevşeme ve rahatlamanın yollarını keşfederken doğru nefes alma tekniklerini de öğrenme fırsatı elde ediyor. Meditasyon uygulamaları, hayal kurmalarının yanında yaratıcılıklarının da gelişmesine önemli ölçüde katkı sunuyor. Kitaptaki hikayelerle birlikte çocukların yoga hareketlerini pekiştirmesi ve çeşitli oyunlarla hayal gücünü geliştirmesi amaçlandığını görebilirsiniz.

Minikler İçin Yoga

Minikler İçin Yoga'da, çocuklar için hayvanları ve doğanın bir parçasını temsil eden 40 farklı yoga pozu bulunuyor Çocukların kurbağa, arı,deve ya da güneş pozuyla birlikte denge kavramını deneyimlerken aynı zamanda esneklik ve güç kazanmalarına imkan tanıyor.

Yoga İle Büyüyorum

Yoga İle Büyüyorum kitabı çocukların yaşayabileceği sınav kaygısı, rekabet ve iletişim güçlüğü gibi sorunlarına etkili çözümler sunuyor. Aynı zamanda yoganın çocuklardaki dikkat eksikliği, uykusuzluk, sindirim benzeri problemlerine karşın iyileştirici gücünü vurguluyor.

Yoga ve meditasyonla ilgili pratik, biyografi, felsefe, roman, masal gibi farklı türdeki en iyi yoga kitapları için Kitaploji'yi ziyaret edebilirsiniz. Her bütçeye uygun en ucuz yoga kitapları ve çeşitli kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.