Pop-Up- web-Korona-Duyurusu.jpg (131 KB)
Dünya Klasikleri Kitapları

Dünya Klasikleri Kitapları

27 Şubat 2020

Geçmişten günümüze kadar gelmiş ve hala bir çok kişi tarafından okunmayan dünya klasikleri kitapları her okuduğunuz da yeniden keşfedeceğiniz kitaplardır.Klasik denildiğine bakmayın aslında hem on sekiz yaşında biri hem de altmış yaşında biri keyifle okuyabilecek niteliktedir.Yazıldığı dönemleri sizlere yansıtacak işte dünya klasikleri kitaplarımız;

Sefiller - Victor Hugo

Jean Valjean, ailesini doyurmak için çaldığı ekmeğin bedelinilini yakalanı hapise atılan,bir çok kez kaçma eğilimi sonucunda 19 yıl sonra özgürlüğüne kavuşur.Hapisten çıktıktan sonra asıl onu bekleyen zor bir yaşantıyı konu ele alan Victor Hugo,

 

"Tanrı, hiç bir çocuğu kötü olsun diye yaratmaz! Onu kötü yapan, kötü eğitimdir!..Kötü anne-baba, kötü çevre, kötü yönetim balçık gibidir, zavallı yavruları da çekip yutar. "

Vadideki Zambak - Honore de Balzac

Felix isimli gencin otoriter bir aile yapısına göre büyütülmüş,gerçek aile sevgisi ve ilgiyi bilmeyen ama oldukça başarılı bir gençtir.Bir gün gittiği balo da Henriette, ile karşılaşır,aralarındaki konuşma Felixi etkilemiş ve  anne sevgisini hissetmeye başlar.Henriette mutsuz bir evlilik yaşan genç alımlı bir kadındır.Balo da tanıştığı kadına vadinin ismiyle hitap ederek Zambak ismini verir.Aralarındaki yakınlaşma  her geçen gün dahada artar.Felix,parise gitmek zorunda kalır.Aşkın en acı yönü ile kaleme alındığı Vadideki Zambak romantizm akımının en başarılı örneği olarak kabul görmüştür.

"Tanrı'ya seni benimle bırakması için yalvarmak üzere boşlukta koşarken ölmediysem hiçbir insan ne sevinçten ne de üzüntüden ölebilir. "

Karamazov Kardeşler - Fyodor Dostoyevski

 

Dostoyevski’nin, gerçek hayattaki babasından yola çıkarak yazmış olduğu  Karamazov Kardeşler, üç kardeşin ve babası tarafından görmedikleri sevgisizliği konu olarak ele almıştır.

"Bu gece pek çok şey öğrendim! Yalnız yaşamak değil, alçakça ölmek de mümkün değil... Hayır baylar, ölüm bile şerefli olmalı! "

Aşk ve Gurur - Jane Austen

 

Klasik dönem romanları arasında önemli bir yere sahip olan Aşk ve Gurur, 18. yüzyıl İngiltere'sinde geçen unutulmaz bir aşk hikâyesini konu alıyor.

 

Elizabeth ve Darcy başlarda birbirlerinden pek hoşlanmamakla beraber aslında benzer karakterlere sahiptirler. İkisi de gururlu ve gerçek sevgiyi arayan insanlardır. Birbirlerinden etkilenme sebepleri de budur.Gerçek aşkın,paradan ve soyululuktan daha önemli olduğunu düşünen iki gencin aşk hikayesini anlatmaktadır.

 

Kibir ve gururu dize getirebilecek tek gerçektir, Aşk...

Üç Silahşörler - Alexandre Dumas

 

Athos, Porthos, Aramis isimli üç arkadaştır. Bu 3 arkadaşın sürükleyici maceraları konu alınmıştır. Dartanyan ise bir diğer karakterdir. Bu üç arkadaş ile düello yapmak isterken güzel bir dostluğun temellerini atarlar.

“İnsanlar hiç tanımadıkları, belki varlıklarından bile haberdar olmadıkları insanların çıkarları için, birbirlerini öldürmekten çekinmiyorlardı.”

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.