İNSANLARA GÜÇ VEREN KİTAPLAR

31 Ocak 2020
İNSANLARA GÜÇ VEREN KİTAPLAR

 

Her kitabın mutlaka hayatımıza yön verecek etkileri olabilir. Her insanın kitaba bakış açısı,kitabı anlama isteği,kitabın verebileceği duygu farklı niteliktedir. Bu nitelikler içerisinde hayatımıza yön veren kitaplar mutlaka olmuştur.Ama bazı kitapların insana vereceği güç hiçbir şeyle ölçülendirilemez özelliktedir. Kimisi o kitaplar içerisinde aile yaşantısını, kimisi iş yaşantısını veya toplum da yankı uyandıran konuların etkilerini görmüştür.Bazı kitaplar vardır ki yaşanmış olayların etkisi ve duygusu ile insanların toplumsal yaşantılarına ayna tutar.Okurlar bu kitapları okudukların da yaşantılarından,sosyal hayatlarından,iş hayatlarından birer örnek  mutlaka bulurlar.İnsana güç verecek kitapları editörlerimiz tarafından sizler için hazırladık.

Momo", (1973) Michael Ende

Momo insana güç verebilecek kitaplar arasındadır.Momo’nun büyük bir kent de küçük bir kız olarak verdiği mücadele,azim ve bunların doğrultusunda olağanüstü yetenekleri ile duman adamların karşısında tek başına mücadele etmiştir.Momo acaba bu olağanüstü yeteneği ile duman adamları alt edebilecek mi ?Bu olağanüstü yetenekleri olan küçük kızın masalını Michael Ende’nin yazdığı Momo kitabından okuyabilirsiniz

Martı Jonathan Livingston - Richard Bach

Sizce bir martı insana örnek olabilecek nitelikte olabilir mi ? Bu kitap da bunun örneklerine sıkça rastlayacaksınız.Jonathan adlı martının yaşam öyküsünü,hep ileriyi hedefleyen hiçbir şekil de ne koşul da olursa olsun umutsuzluğa kapılmayan insana güç verecek,insana örnek teşkil edecek,İnsanı denemekten korkamayacak bir yapıya büründürecek.Özgür bir insanın nasıl olması gerektiğini düşündürecek,bir çok insana etki edecek bir martının hikayesini bu kitap da bulacaksınız.

Oliver Twist", (1838) Charles Dickens

Oliver Twist’in dram içerisinde geçen yaşam öyküsünü, fakirlik ve sefalet içerisindeki çocukluk yıllarını,beklenmedik bir şekilde gelen o sürpriz kişi ile hayatının tam anlamıyla değişimini ve mücadelesini bu kitap da okuyacaksınız.En ummadığımız anda umutsuzluğa kapılmadan dik durarak mücadeleci bir ruhla hayattan ümidimizi kesmeyerek inanmamızı sağlayan  Charles Dinkens  bu kitabını mutlaka okumalısınız.

 

"Uçurtma Avcısı", (2003) Halit Hüseyni

Uçurtma avcısı emir ve süt kardeşi hasanın yaşamlarını konu alan birbirlerinden farklı hayatları anlatan dostluğun öneminin ön plana çıktı  bir romandırThe New York Times'ın en çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükselmiştir.Afganistanda geçen süt kardeşlerin birbirine olan hasretini konu alan sömürgeci devletlerin afganistana yaptıkları işgalden kaçıp ABD’ye yerleşip arkasında bıraktığı süt kardeşinin özlemini barındıran sürükleyici romanı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

"Germinal", (1885) Emile Zola

 

Emila Zola’nın bu eşsiz eserinde yalın,sade bir anlatım diliyle genç bir adamın maden ocağında yaşadığı mücadeleci tavrı ve yaşanan olayları güzel bir dille anlatmıştır. Emila Zolanın bu eserini mutlaka okumalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.