Pop-Up- web-Korona-Duyurusu.jpg (131 KB)
İş hayatınıza olumlu etki edecek 10 kitap

İş hayatınıza olumlu etki edecek 10 kitap

27 Şubat 2020

Evden çok iş yerinden vakit geçirdiğimiz, her geçen gün yoğun temponun ve stresin içerisinde bulunduğumuz gerek çalışan, gerekse işveren olarak hangi pozisyonda olduğumuzun öneminin olmadığı bu serüvende okumak size hem iş hayatında hem de özel hayatınızda büyük tatmin sağlayabilir; sizi daha bilinçli ve bilgili bir insan yapabilir.

İş hayatınızda, gelecek kariyer planlamanız da sizlere ilham kaynağı olacak,kendinizi geliştirecek ve farklı düşünmenizi sağlayacak  işte 10 kitap.

Akıllı Yatırımcı – Benjamin Graham

1949’da yayımlanan bu kitap özellikle “yatırım ve borsa” konularında başucu eseri olarak kabul edilebilir. Warren Buffett de bu eseri “yatırım konusunda gelmiş geçmiş en önemli kitap” olarak değerlendiriyor.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie

Dale Carnegie’nin zaman ve pek çok deneyimle kanıtlanmış tavsiyelerinden oluşan bu kitap, hem iş hayatında hem özel hayatta başarı merdivenini hızla tırmanmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir eser.

Bu kitapta insanlarla dost olma yolları, insanların sizin gibi düşünmelerini sağlamanın yolları ve  insanların davranışlarını değiştirmenin yolları gibi önemli hususlar şahane bir şekilde ele alınıyor.

 

Savaş Sanatı – Sun Tzu

Sun Zi / Sun Tzu (MÖ 6. yy) Yazarın adı Wade-Giles transkripsiyon sisteminde “Sun Tzu”, Pin-Yin transkripsiyon sisteminde “Sun Zi” olarak yazılmaktadır. Doğum ve ölüm tarihi tam olarak bilinmemektedir. Komutan ve düşünür olarak ünlenen Sun Zi'nin Savaş Sanatı adlı eseri insanlık tarihinin en eski ve en fazla araştırılan ve tartışılan strateji eseridir. Bütün dünyada sadece askerlik alanında değil, iş idaresi ve kişisel gelişim gibi pek çok alanda da bir strateji klasiği olarak kabul görmüştür.

Sınırlarını Zorla – Sheryl Sandberg

 

Dürüst ve cesur... İş yaşamındaki kadınlar için yeni bir manifesto.- Oprah WinfreySınırlarını Zorla son söz değil bir açılış töreni, bir kutlama nedeni... Genç yaşlı, seçkin ya da değil, pek çok kadın için yol gösteren, umut veren ve belki de devrim yaratacak bir kitap.- Anna Holmes, The New YorkerÇığır açıcı bir manifesto... Sınırlarını Zorla herkesi etkileyecek bir kitap. Feminizmin geçmişte kaldığını düşünen, bu kelimeden ürkmekle birlikte bu kelimenin açtığı kapılardan pervasızca geçen kadınların gözünü açacak. Azimle profesyonel hayatta kalmak için direnen kadınlara cesaret verecektir.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen R. Covey

Kişisel, mesleki ve aileyi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen Stephen R. Covey, insan onuruna yaraşır, dürüst, uyumlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam için edinilmesi gereken alışkanlıkları belirliyor. Yirmi beş milyonu aşan satışıyla kendi alanında vazgeçilmez bir başvuru kaynağı haline gelen bu eser, günümüz dünyasında gerekli olan bilgelik ve güce ulaşmanın yollarını gösteriyor.Kurumsal yönetim ve insanlar alanında araştırma yapanların pek azı birinci! ilkeler üzerinde Stephen Covey kadar düşünülmüştür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.