Pop-Up- web-Korona-Duyurusu.jpg (131 KB)
Mutlaka Okunması Gereken 10 Kişisel Gelişim Kitapları

Mutlaka Okunması Gereken 10 Kişisel Gelişim Kitapları

27 Şubat 2020

Kişisel gelişim kitapları, aslında kendimizi daha yakından tanımak ve günlük yaşantımızı kolaylaştıran tüyoları bulabileceğimiz motive edici kitaplardır.İnsanlar sosyal hayatlarında,iş hayatlarında veya özel hayatlarında sorunlarla karşı karşıya geldiklerin de nasıl davranması gerektiğini kestiremediği dönemlerden geçmiştir.Bu dönemler de yol gösterici olacak yöntemleri kişisel gelişim kitaplarından kolaylıkla bulabiliriz.Sizin için geçtiğimiz hayatınız da dönüm noktası olmasını istediğiniz an başa dönüp okuyabileceğiniz mutlaka okumanız gereken 10 kişisel gelişim kitaplarımız;

Ferrari’sini Satan Bilge – Robin Sharma

Listemizin ilk sırasında 3 milyondan fazla satan ve tüm dünyada büyük yankı ve ilham olan Robin Sharma’nın Ferrari’sini Satan Bilge.

Julian Mantle kariyeri ve yaşam tarzı ile kendisinden oldukça söz ettiren başarılı bir avukattır. Geçirdiği kalp krizinden sonra sağlığına kavuşmak için herşeyini satan hatta çok sevdiği Ferrari’sini satarak Hindistan’a gider.Himalayalar’da 3 yıl yaşayarak osivana bilgeleri’nden  sadelik,huzur ve dengeli bir yaşamın erdemlerini öğrenir.Ülkesine döndüğünde yakınlarına öğrendiklerini anlatmaya başlar.

 

Üstün Başarı – Acar Baltaş

Başarıya giden yolda eğitimin önemi, verimli ders çalışma programı, sınav kaygısı ile başa çıkmanın yolları, stres düzeyimizi tespit etmek için testler, hafızayı güçlendirme ve hızlı okuma metotları yer almaktadır.

İyi Hissetmek - David Burns

Yaşanan sorunların yalnızca tek bir çözümünün olmadığı, bireyin kendi gücünü devreye sokarak çok çeşitli çözüm yollarına ulaşabileceğini görebilmesine sağlayan bibliyoterepi(tedavi-kitap) kitabıdır.Negatif düşüncelerimizi düzelterek nasıl sağlıklı hale getirebileceğimizi anlatıyor.

İnsanın Anlam Arayışı - Victor E. Frankl

Victor E. Frankl, kendi hayatını ele aldığı bu kitap da 2. Dünya savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimlerini ve zorluklarını anlatıyor.15 milyondan fazla satan, 30’dan fazla dile çevrilmiş olan İnsanın Anlam Arayışı, ayrıca kurucu olduğu Logoterapi kavramını da yansıtmıştır.Logoterapi, kişiler arası iletişimi, kişinin kendisine karşı güvenini ve zorluklarla mücadele etmesini temsil eder.

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır – Ahmet Şerif İzgören

İsmini duyduğunuz da ne kadar çocuksu bir kitap demekten alı koyamıyorsunuz değil mi ? Ama bu kitap sizlere bir serüven yaşatmaya kararlı.Hayatınız da gelecek ile ilgili planlar,yazarın kendi hayatında yaşadığı deneyim ve algılar,kişinin neyi,neden istediği,başarıya giderken gücünün nasıl kullanacağını ve daha fazlasını anlatan mutlaka okunması gereken kişisel gelişim kitabıdır.

‘’Mutluluğu kendi benliğiniz de arayın’’

Guy Finley   Vazgeçebilmek

 

Vazgeçmek, hiç bu kadar basit olmamıştı…Evet yanlış duymadınız,mutlu olmak için yapmanız gereken tek şey sizi mutluluktan alıkoyan her ne ise ondan vazgeçmek. Mutlaka okunması gereken kişisel kitaplarımızın arasında yine sizlere keyifli, gerçek yaşam öyküleri, zihni çalıştıran soruların olduğu kitap da kendi içiniz de gücü ortaya çıkaracak.

Gülyan Kabaş    Kendini İfade Etmenin 125 Yolu

Zaman zaman iş hayatımızda, sosyal hayatımızda veya aile bireylerimize kendimizi tam anlamıyla ifade edemediğimiz dönemlerde olmuştur. İşte tam da bu dönemler de sizlere yardımcı olacak Kendini ifade etmenin 125 yolunu Gülyan Kabaş’ın kitabında bulabilirsiniz. Başarılı bir birey olabilmek için öncelikle kendimizi ifade etmemiz gerekmektedir.

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

‘’Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın. Seçim senin’’ sloganıyla 2013 yılında en çok satanlar listesinde yer alan Herşey Seninle Başlar kitabı başarısızlık kavramını yıkmaya, deneme cesaretini kaybetmiş insanlara yeniden ışık olmaya, yaşam yorgunlukları ile nasıl savaşılması gerektiğini anlatmaktadır.

The Secret – Sır – Rhonda Byrne

 

The Secret(Sır), evreni anlama, pozitif düşünce ve istediğimizi evrene bildirme konusunda  ilgi odağı olmuş bir kitaptır. Çok istediğimiz bir şeyi elde etmek için çalışmak, başarı olmak yanı sıra pozitif düşünce ile isteme tekniklerine yer vermiştir.Aslında tek eksiğimiz inanmak.Rhonda Byrne inanmanın pozitif düşünceden geçtiğini dile getirmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.